This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2007 yılı sonunda Uludağ İhracatçı Birlikleri Otomotiv İhracatçıları Birliği’nin otomotiv sektöründe kalifiye eleman problemine çözüm olması amacıyla Yönetim Kurulu kararı ile Okulumuzun kurulmasına karar verilmiştir. 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile çalışmalarına başlanan Otomotiv Lisesi için Türkiye genelinde Mimari Avan Proje Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya katılan firmaların projeleri oluşturulan değerlendirme jürisi tarafından incelenip birinci gelen M Artı D Mimarlık firmasının projesi hayata geçirilmiştir.

İnşa sürecinin ardından 2010-2011 öğretim yılında eğitime başlayan okulumuz, 24 derslik, 720 öğrenci kapasitesi ile hizmet verecektir. İlk kayıt döneminde Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Motor Teknolojisi ve Metal Teknolojisi Alanlarında 180 öğrenci ile eğitime başlamıştır. 

300 kapasiteli öğrenci yurdunun yanı sıra, 720 kişilik kapalı spor salonu, 511 kişilik konferans salonu, açık hava amfi tiyatro, yemekhane ve kantini bulunan okulumuz, ilk öğretim yılına 1 okul müdürü, iki müdür muavini ve 15 öğretmen ile başlamıştır.

Otomotiv sektörü ile yakın ilişkilerde bulunarak, sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitede eğitimi sunmayı hedefleyen okulumuz, teknolojik yenilikleri yakından takip eden, öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimini ön planda tutan bir vizyonla öğrencilerine parlak bir gelecek sunma hedefindedir.

Meslek Alanları:

  • Motorlu Araçlar Teknolojisi
  • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Dumlupınar Mh. Gelibolu Cd. No 78 Görükle / Nilüfer BURSA

Telefon:

0224 483 28 50

Belgegeçer:

0224 483 28 54

İnternet Sitesi:

https://oibatl.meb.k12.tr

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr