This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Sultanbeyli Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulumuz ülkemizin vizyonu ve hedefleri doğrultusunda stratejik bir hedef olarak belirlediği, havacılık endüstrisinin geliştirilmesi çalışmaları çerçevesinde ihtiyaç duyulan teknik eleman eksikliğini gidermek üzere İstanbul ili Sultanbeyli ilçesi sınırlarında Uçak-Bakım alanının ihtiyaç duyduğu yapısal özellikler göz önünde bulundurularak temeller atılmıştır. Ülkemizin ilk lise seviyesinde okulu olmanın haklı gururunu ve sorumluluklarını üzerinde taşıyarak 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini almaya başlamıştır. Okulumuz havacılık sektöründe eğitim-öğretim vermesi sebebiyle ilk türk pilot olan Sabiha GÖKÇEN adı verilmiştir. Sabiha GÖKÇEN (1913-2001) dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve ilk Türk kadın pilottur. Atatürk’ün manevi kızıdır.

Okulumuzda Uçak Bakım alanının yanında Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanın olup aynı Eğitim – Öğretim yılında öğrenci almaya başlamıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı açılmış olup öğrenci almaya başlamıştır. Okulumuzda kurumsallaşma çalışmaları büyük bir hızla ve gayretle devam etmektedir.

Meslek Alanları:

  • Elektrik - Elektronik Alanı
  • Uçak Bakım Alanı

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Battal Gazi Mah. Bosna Blv. Revani Sk. No10 Sultanbeyli İSTANBUL

Telefon:

0216 669 10 02

İnternet Sitesi:

isgokcen.meb.k12.tr/

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr