This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 29.05.1995 tarih ve 3402 sayılı onayı ile 1995–1996 öğretim yılında orta öğretim düzeyinde genel kültür ve İngilizce eğitimi vermek, yüksek öğrenime öğrenci ve Denizcilik sektörüne kalifiye elamanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Okulumuzun adı kuruluşundan 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına kadar “Pendik Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi” iken, 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren “Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak değişmiştir.

Denizcilik Alanı mezunlarımız Güverte İşletme Dalı’nda “Sınırlı Vardiya Zabiti” ehliyeti, Gemi Makineleri İşletme Dalı’nda ise “Sınırlı Makine Zabiti” ehliyeti alabilirler. Gemi Yapımı alanı mezunlarımız gemi inşa teknikeri unvanı alarak gemi inşa sektöründe çalışabilmektedirler.

Meslek Alanları:

  • Denizcilik
  • Gemi Yapımı

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Esenyalı Mah. Necmettin Erbakan Cad. Metehan Sk. No:5 Pendik İSTANBUL

Telefon:

0216 493 06 67
0551 0413385

İnternet Sitesi:

pbhpmtal.meb.k12.tr

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr