This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Darıca´da Aslan Çimento A.Ş. tarafından 1986 yılında temeli atılarak yapımına başlanan  Aslan Çimento Anadolu Teknik Lisesi-Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1989-1990 eğitim öğretim yılında Matbaa ve Elektronik bölümlerinden ibaret olarak açılmıştır. 1990-1991 öğretim yılında Teknik Lise Bilgisayar bölümü ve Kimya bölümü ilave edilerek eğitimine devam etmiştir. 1991-1992 öğretim yılında bu bölümlere ilave olarak Elektrik ve Kimya Teknik Lise bölümleri açılmıştır. Okulumuz öğretim ve idari bloku, bilgisayar, elektronik, elektrik, matbaa atölyeleri bloku,  kantin bloku, kimya bölümü bloku, kapalı spor salonu, açık spor sahaları ve lojman blokundan oluşmaktadır.

2006 yılında Gıda Teknolojisi Alanı eğitim öğretime açılmıştır. 

2013 yılında okulumuzun ismi DARICA ASLAN ÇİMENTO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  olarak değiştirilmiştir. 

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Bilişim Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi alanlarında Anadolu Meslek programı programında; Kimya Alanında ise merkezi sınav ile öğrenci alan Anadolu Teknik Programında eğitim yapılmaktadır. 

İlçemizin en eski meslek lisesi olan ve sanayi bölgelerine çok yakın olan okulumuz 33 yıllık tarihinde verdiği mezunlar ile bölgemizin sanayisine sayısız teknik ve idari personel kazandırmıştır.

Meslek Alanları:

  • Matbaa Teknolojisi
  • Gıda Teknolojisi
  • Kimya Teknolojisi

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Fevzi Çakmak Mahallesi Dr. Zeki Acar Cad. No:74 Darıca KOCAELİ

İnternet Sitesi:

datem.meb.k12.tr

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr