This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulumuz hayırsever işadamı Mehmet YILDIZ tarafından eşi Hacı Sevim YILDIZ adına 305 dönüm arazi üzerine yaptırılan ve 26 binadan oluşan Hacı Sevim Yıldız  Mesleki Eğitim Kampüsünde Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü adıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. Okulumuz binasının alanı 1000 m2 olup bahçesiyle birlikte toplam alanı 2750 m2 dir. Ayrıca okulumuz bünyesinde 100 kişilik erkek öğrenci pansiyonu bulunmaktadır. Okulumuzda 12 tane 30’ar öğrencilik sınıf, 2 laboratuvar, kütüphane, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Binasında 7 tane atölye ve 3 tane Bilişim laboratuvarı, 1 adet AR-GE merkezi, 2 adet teknik resim sınıfı ile idari birimler bulunmaktadır.

Okulumuz Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı tematik lise olup proje okuludur. Okulumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılında 9. Sınıf öğrencileri ile eğitim öğretime başlamış olup ilk mezunlarını 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda vermiştir.

Okulumuzda 2018 yılı Ocak ayı itibariyle Döner Sermaye çalışmaları başlamış olup 80 farklı ürün kaleminde üretim faaliyetleri devam etmektedir. Ayrıca okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanında AR-GE merkezi seçilmiş olup 2022 yılı Ocak ayı itibariyle Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri kapsamına alınmıştır.

Meslek Alanları:

  • Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Karalar Mahallesi Çavuşköy Yolu Caddesi No12/5A Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi İnegöl BURSA

Telefon:

0224 714 2124

Mail:

763287@meb.k12.tr

İnternet Sitesi:

mobilyaihtisas.meb.k12.tr

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr