This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İnşaatına 03.09.1979 tarihinde başlanan Okulumuz ve Uygulama Oteli 20.03.1986 tarihinde bitirilerek geçici kabulü ve bir kısım eksikleri tamamlandıktan sonra kesin kabulü yapılmıştır. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi; otelcilik ve turizm eğitiminde yabancı dil bilgisinin önemi, turizm işletmelerinin yabancı dil bilen nitelikli personel istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak 1984-1985 öğretim yılında öğretime başlamıştır. 4 yıl süreli, yabancı dil ağırlıklı (İngilizce, Almanca, Rusça), nitelikli eleman yetiştiren, öğrencileri hem mesleğe, hem de yüksek öğrenime hazırlayan eğitim kuruluşudur.

Okulumuza; ilköğretimden mezun kız ve erkek öğrenciler, merkezi sistemle yapılan ortaöğretim kurumları seçme ve yerleştirme sınavını kazanmak ve okul bünyesinde yapılan mülakat sınavında başarılı olmak kaydıyla kabul edilmektedir. Öğrenciler için oluşturulan mülakat komisyonunda okul idarecileri, meslek dersi öğretmenleri, Türk dili ve edebiyatı dersi öğretmenleri, rehber öğretmen, tıp doktoru ve sektör temsilcisi yer alır. Mülakat sınavında öğrencilerin turizm sektöründe istihdam edilmelerini engelleyebilecek bir problemlerinin olup olmadığı ve turizm sektörüne yatkın olup olmadıkları değerlendirilmektedir.

Okulumuzda Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında Servis ve mutfak dalları. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında Önbüro, operasyon ve kat hizmetleri dallarında eğitim-öğretim verilmektedir. Alanlarını seçerek gelen öğrencilerimiz, dallarını seçmeleri ise 11. sınıfta gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz 10 ve 11. sınıflarda iki kez Mayıs – Ekim ayları arasında Antalya bölgesindeki seçkin işletmelerde kendi alanlarında İşyeri Beceri Eğitimine (staj) gitmektedirler. Mezun olan öğrencilerimiz ise turizm işletmelerinde görev almakta veya yüksek öğrenime devam etmektedirler. (hem üniversite eğitimine devam edip, hem turizm işletmelerinde part time çalışan öğrencilerimiz de bulunmaktadır.) Ayrıca okulumuz bünyesinde bulunan 96 oda, 200 yatak, 2 restaurant, 4 genel amaçlı toplantı salonu, 1 açık yüzme havuzu, mini çim futbol sahası, tenis kortu, uygulama oteli de 1986 yılından beri turizm sektörüne hizmet vermektedir.

Meslek Alanları:

  • Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı
  • - Servis
  • - Mutfak
  • Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı
  • - Önbüro
  • - Operasyon
  • - Kat Hizmetleri

Okul Adresi ve İletişim Bilgileri:

Adres:

Varlık Mahallesi 100. Yıl Caddesi No: 135 ANTALYA

Okul Müdürü Odası:

0242 238 51 30

Okul Santrali:

0242 238 51 30- 34

Okul Belgegeçer:

0242 238 51 35

İnternet Sitesi:

antalyaaotml.k12.tr

bilgi@antalyaaotml.k12.tr

Fotoğraf Galerisi:

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr