This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Modüler Kredili Geçiş Sistemi Çalışma Ziyareti

Modüler kredili geçiş sistemi pilot uygulama çalışmaları kapsamında Slovenya’ya bir çalışma ziyareti düzenleniyor.

Programın ilk kısmında Slovenya Eğitim, Bilim ve Spor Bakanlığı, Slovenya Mesleki Eğitim ve Öğretim Enstitüsü, Slovenya Eğitim ve Öğretim Programları ve Hareketlilik Merkezi kurumları ziyaret edildi.

Ziyaret kapsamında Slovenya mesleki eğitim sisteminde modüler kredili geçiş sisteminin uygulanması konusunda deneyim paylaşımı, iyi örneklerin yerinde görülmesi ve iş birliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Çalışma ziyaretinin devam eden sürecinde mesleki eğitim veren kurumları ve politika geliştirme düzeyindeki diğer ilgili kurum ve kuruluşlarda görüşmeler gerçekleştirilecek.

Önce SMM Uygulama, Sürdürülebilirlik ve Planlama Çalıştayı Ankara’da.

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr