This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

Kalite Modellerine Dair İtalya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi.

Eğitimde kalite yaklaşımlarının incelenmesi amacıyla, mesleki eğitimin farklı paydaşlarından temsilcilerin yer aldığı bir heyet 21-25 Mart 2022 tarihleri arasında İtalya’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında aralarında İtalya Eğitim Bakanlığı, Yüksek Teknoloji Enstitüleri (ITS) ve İtalya eğitim sisteminde kalite ve izleme çalışmaları gerçekleştiren çeşitli kurumlar ile görüş alışverişinde bulunuldu. Bu vesileyle katılımcılar, kalite süreçlerini eğitim izleme sisteminin merkezine koymuş bir ülke olan İtalya’nın uygulamalarını yerinde gözleme fırsatı buldu.

Söz konusu ziyaretin, mesleki ve teknik eğitimde kalite çalışmalarına, İtalya deneyimini aktararak katkı sağlaması bekleniyor.

Önce Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri Model Çalıştayı İstanbul’da Devam Ediyor.

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr