This project is financed by the European Union and Republic of Türkiye.
Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi

METEK Projesi Kapsamında 2. Kamu Spotu Yayınlandı: “Bazı Kapıları Açtığınızda Hayatınız Değişir”

METEK Projesi, gençlerin mesleki ve teknik eğitim yolculuklarını desteklemeye devam ediyor. Proje kapsamında çekimleri tamamlanan ve tüm dijital mecralarda yayınlanan ikinci kamu spotu, önemli bir mesajla izleyicilerle buluştu: “Bazı kapıları açtığınızda o an fark etmeseniz de hayatınız değişir.”

Kamu spotunun teması, mesleki ve teknik eğitim alan gençlerin kariyer yolculuklarında ne denli büyük adımlar atabileceklerini vurguluyor. Mesleğini hakkıyla öğrenmiş, kariyerindeki ilk adımları en güçlü şekilde atabilecek yetkinlikleri kazanmış gençlerin önemini anlatan spot, mesleki ve teknik eğitim öğretmenlerinin bu yolculukta her zaman yanlarında olduğunu ifade ediyor.

Spotta, öğrencilerin mesleki eğitimin kapılarını araladıklarında karşılaşacakları fırsatlar ve kazanacakları beceriler ön plana çıkarılıyor. Öğretmenlerin rehberliğinde, doğru eğitimle donatılan gençlerin gelecekte nasıl fark yaratabileceklerine dikkat çekiliyor.

Kamu spotunu izlemek için: https://youtu.be/6doDF7Awmu8?si=y7BLkjEYAbumEqVy 

Önce Mesleki Eğitim Forum Raporu Yayında

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca GFA Consulting Group liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmak zorunda değildir.

İletişim

Adres: Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim GM Emniyet Mah. Milas Sokak No 21 Teknikokullar Yenimahalle, Ankara
Telefon: +90312 213 38 50
E-posta: metek@meb.gov.tr